Skip to content

Õppekorralduse ja kvaliteedi tagamise alused

Õppekorralduse alused

1. Haabneeme autokool juhindub oma tegevuses kehtivatest õigusaktidest.

Autojuht

2. Koolituskursusele saab registreerida telefoni, sotsiaalmeedia või veebilehe kaudu. Registreerumine kinnitatakse õpilase poolt edastatud sotsiaalmeedia või e-meili kontole. Ennne kursuse algust edastatakse info kursuse kohta osalejate sotsiaalmeediagruppi.

3. Igale õpilasele väljastatakse koolituse läbimise tunnistus või koolitusel osalemise tõend. Tunnistus väljastatakse kui õppekavas ettenähtud teemad on läbitud ja õppiväljund hinnati saavutatuks, Tõend väljastatakse kui õpilane osales kursusel kuid õpiväljundid jäid saavutamata.

4. Koolitaja võib lõpetada ühepoolselt koolituslepingu, kui õpilane ei ole osalenud koolitusel 4 kuu jooksul.

5. Koolituse eest õppemaksu tasumise ja selle tagastamise tingimused ja kord. *Koolituse hind on toodud koolitaja hinnakirjas *Koolitusest loobumisel, kui koolitus on alanud, õppemaksu ei tagastata. Õppemaksu ei tagastata ka koolituse katkestamise või koolituselt väljaarvamise korral. *Õppetasu erandkorras tagastamise otsustab koolitaja juhtaus kirjaliku avalduse esitamisel. *Koolitajal on õigus muuta hindu ja need avaldatakse vähemalt 30 päeva enne kehtima hakkamist sotsiaalmeedias ja veebilehel.

*Võlgnevuse korral võib koolitaja rakendada viivist 0,2 % päevas ja koolituskursuse tunnistust või tõendit mitte väljastada.

*Esimene arve (teooria) tasutakse 5 päeva jooksul alates arve koostamisest, 2-4 arve (sõidumoodul) tasutakse 15 päeva jooksul arve koostamisest. Tundidesse põhjuseta mitteilmumise arve tasutakse 15 päeva jooksul arve koostamisest.

6. Õppija ja koolitaja õigused ja kohustused

*Õppijal on õigus saada uus tasuta sõidutund kui koolitaja jättis tundi ilmumata ja polnud eelnevalt õpilast teavitanud.

*Koolitaja hilinemisel on õppijal võimalik saada uus tasuta sõiduaeg kui sellega oluliselt lühenes sõidutunni aeg.

*Õppija kohustub teavitama koolitajat sõidutundi mitteilmumisest 24 tundi varem, vastasel korral esitatakse arve tundi mitteilmumise eest.

Sõidutnni pikkus 1 tund = 1 lisatunni maksumus, sõidutunni pikkus 2 = 1,5 lisatunni maksumus, 3 sõidutunni pikkus = 2 lisatunni maksumust.

*Õpilase hilinemine 15 min või sõiduks vajalike tingimuste eiramine loetakse tundi mitteilmumiseks.

Kvaliteedi tagamise tingimused ja kord

*Koolitaja kohustub läbi viima koolituse vastavalt kehtivale õppekavale ja kehtivale seadusandlusele.

*Igal õpilasel on võimalik anda tagasisidet nii suuliselt kui kirjalikult. Võimalusel ja vajadusel reageeritakse tagasisidele olukorra muutmisega,

*Riiklikku ja haldusjärelevalvet mootorsõidukijuhi õpetaja koolituse üle teostavad:
  Haridus- ja Teadusministeerium;
  Transpordiamet

Mootorsõidukijuhi õpetajale esitatavad nõuded (LS prg. 118)

  (1) Mootorsõidukijuhi õpetaja peab vastama järgmistele nõuetele:
  1) olema vähemalt 21-aastane;
  2) vastama kvalifikatsiooniraamistiku 6. tasemele esitatud nõuetele kutseseaduse tähenduses;
  3) omama kehtivat õpetatava kategooria mootorsõiduki juhtimisõigust vähemalt kolm aastat, välja arvatud AM-kategooria mootorsõiduki juhi õpetaja, kellel peab olema A-kategooria mootorsõiduki juhtimisõigus;
  4) vastama mootorsõidukijuhi õpetaja kvalifikatsiooninõuetele;
  5) ei tohi olla kehtivaid karistusi mootorsõiduki joobeseisundis või alkoholi piirmäära ületavas seisundis juhtimise eest ega liiklusnõuete sellise rikkumise eest, mille eest käesolev seadus näeb ette mootorsõiduki juhtimisõiguse äravõtmise või mille eest juhtimisõigus on ära võetud, arvestades karistusregistri seaduse §-s 24 nimetatud karistusandmete kustutamise tähtaegu;
  6) ei tohi olla karistatud tahtlikult sooritatud kuriteo eest, arvestades karistusregistri seaduse §-s 24 nimetatud karistusandmete kustutamise tähtaegu.

Iga viie aasta tagant on õpetajal kohustus läbida täienduskoolitus, mille eesmärk on tagada õpetaja ametialane areng.

Ootame sind õppima